Balbiino alustab eksporti Venemaale

Kodumaine jäätisetootja Balbiino saatis Venemaale esimese autokoormatäie jääjogurtit ja naturaalset sorbetti, et varustada peagi avatavat Venemaa esimest Boost mahlabaari. Esimese partiina lähetati Venemaale 5280 liitrit jogurtijäätist.

„Balbiino jogurtijäätise eksport Venemaale oli suuresti võimalik tänu meie meeskonna edukale koostööle Eesti Boostmahlabaariga. Balbiino maitsvad jäätised ja stabiilne kvaliteet on aidanud meil saavutada oma eesmärki laieneda uutele eksporditurgudele – alles veebruaris saatsime oma esimese partii jäätist Taani, nüüd paar kuud hiljem juba Venemaale,“ ütles AS Balbiino müügidirektor Meelis Püvi.

Balbiino hakkab Peterburis avatava Venemaa esimese Boost mahlabaari jaoks tarnima Boost jääjogurti nime all 5-liitrist mango-, vanilli- ja maasikamaitselist jääjogurtit ning naturaalset sorbetti. AS Balbiino jääjogurtit ja naturaalset sorbetti kasutavad oma kokteilides täna nii Eesti kui ka Saksamaa Boost mahlabaarid.

„Tegemist on eriretsepti järgi Boost mahlabaaride jaoks valmistatud tervisliku väherasvase jääjogurtiga, mis eristub organismile kasulike elavate bakterite säilimise poolest ka külmutatud olekus. Lisaks Balbiinole valmistatakse Boostile jääjogurtit Euroopas vaid Suurbritannias. Rahvusvahelise ketina soosib Boost Eesti Balbiino kui usaldusväärse ja kvaliteetse tootja eksporti uutele turgudele,“ ütles Eesti Boost Mahlabaaride tegevjuht Robert Tohver.

Eksport moodustab AS Balbiino omatoodangu müügi käibest 26 protsenti. AS Balbiino senised eksportturud olid Läti, Leedu, Soome, Iirimaa, Saksamaa ja Taani, mille kõrvale lisandus seitsmenda riigina Venemaa.

Balbiino on ainus Eesti jäätisetootja, kellel on BRC toiduohutuse ja kvaliteedijuhtimise sertifikaat. AS Balbiino põhineb 100% Eesti kapitalil, kuulub NG Investeeringute gruppi ja annab tööd ligi 300 inimesele. Lisaks jäätise tootmisele tegeleb AS Balbiino külmutatud ja jahutatud toodetega. Balbiino impordib ja vahendab külmutatud köögivilju, marju, kulinaariatooteid, kala ja liha.

Balbiino turustab oma koduturul Balti riikides selliste nimekate külmutatud toiduaineid pakkuvate ettevõtete toodangut nagu Farm Frites, Fritar, Bonduelle, Marjamaa talu, Dicogel, Vetrija, Saare Fishexport, Korv-Görans Kebab, Wilbo jt. Lisaks kuuluvad Balbiinole Culinare, Härmavilja ja Marine kaubamärgid.

Boost Juice Bars on Austraalias 2000. aastal asustatud traditsioonilisele kiirtoidule vastanduv tervislikke mahlatooteid valmistav kett. Täna on Boostil enam kui 300 Boost mahlabaari üle maailma, sh. Austraalias, Tšiilis, Indoneesias, Singapuris, Kuveidis, Inglismaal, Saksamaal, Lõuna-Aafrikas ja Eestis. Menüüs olevad mahlad, smuutid ja hottie’d tehakse värsketest puuviljadest ja eluskultuuridega väherasvasest jääjogurtist ning ei sisalda säilitusaineid ega kunstlikke värvilisandeid.