Balbiino – traditsioonidega Eesti jäätisetootja

AS Balbiino on suurim Eesti kapitalil põhinev jäätisetootja, kelle missioon on valmistada ehtsast koorest parimat Eesti jäätist. Ainsa Eesti jäätisetootjana on just Balbiinol rangeimate toiduohutusnõuete täitmisele ja stabiilsele kvaliteedile viitav rahvusvaheline BRC sertifikaat. Külmavaldkonna tõelise eksperdina osutab Balbiino jahutatud ja külmutatud kaupade logistikateenust ka teistele ettevõtetele.

Balbiino – traditsioonidega Eestimaised lemmikmaitsed

Eesti ettevõttele kohaselt valmivad kõik Balbiino koorejäätised ehtsast kodumaisest koorest, ei sisalda säilitusaineid ega ka kunstlikke värvi- ja lõhnaaineid. Balbiino tootearendus peab alati silmas tervislikkust ning eelistab seetõttu naturaalseid lisandeid nagu keedised, pähklid ja rosinad.

Balbiino jäätisetraditsioon põhineb kuulsa jäätisemeistri Evald Rooma pärandil. Evald Rooma kasvamine kodumaise jäätise isaks algas juba 1932. aastal, mil ta oma esimese suure jäätisepartii Tartu laulupeo jaoks valmistas. Evald Roomast sai legendaarne ja armastatud Onu Eskimo, kes oma retseptide ja jäätisepärandi edasikandjaks just Balbiino valis. Onu Eskimo näpunäidete järgi valmistatud Balbiino uute põlvkondade jäätistesse jääb alatiseks Eesti esimese iseseisvusaja eriline puudutus ja maitsevarjund.

Eesti ettevõte ja pühendunud meeskond

1995. aastal asutatud AS Balbiino on läbinisti Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis kuulub NG Investeeringute kontserni ning annab tööd enam kui 200 inimesele, suviti ligikaudu 300 inimesele.

Balbiino meeskonna eesmärk on olla hea koostööpartner, keda iseloomustab professionaalsus, asjatundlikkus ja  tulemustele orienteeritus ning kokkulepetest ja tähtaegadest kinnipidamine.

Tunnustatud ja kvaliteetne

Balbiino toodang, käitlemisprotsessid ja teenused vastavad toiduainetööstusele seatud kõrgeimatele ohutus- ja kvaliteedinõudmistele. Ainsa Eesti jäätisetootjana on Balbiinole omistatud rahvusvaheline BRC (British Retail Consortium) toiduohutuse ja kvaliteedijuhtimise sertifikaat.

2014. aastal pälvis Eesti Parima Magustoidu tiitli Balbiino apelsini täidisega vanilli-koorejäätis Jäämurdja.

Tervisliku külmutatud toidu maaletooja

Tõelise külmavaldkonna eksperdina tegeleb Balbiino lisaks jäätisetootmisele külmutatud ja jahutatud kauba maaletoomise ja müügiga. On ammu tõestatud, et külmutamine tagab vitamiinide säilivuse köögiviljades ja marjades enamasti paremini kui nn värsketes kaupades, sest pika transpordiahela ning köögiviljade ja marjade transportimise, ladustamise ning säilitamise iga päeva jooksul vitamiinide hulk märkimisväärselt väheneb. Seetõttu laiendab Balbiino oma külmutatud köögiviljade, marjade, kulinaariatoodete, kala, mereandide ja liha sortimenti. AS Balbiino turustab kaubamärkide Farm Frites, Fritar, Bonduelle, Marjamaa talu, Saare Fishexport jpt külmutatud tooteid. Lisaks kuuluvad Balbiinole Härmavilja ja Marine kaubamärgid.