AS Balbiino jäätisetööstus hinnati kõrgeima kvaliteedistandardi järgijaks

Kodumaist jäätisetööstust AS Balbiinot tunnustati kaheksandat aastat järjest BRC (British Retail Consortium) toiduohutuse ja kvaliteedijuhtimise sertifikaadiga. Balbiino pälvis auditeerimisel kõrgeima ehk A-taseme, mille nõudeid eelmisel aastal veelgi karmistati.

Nõuded BRC sertifikaadi saamiseks muutusid viimase aastaga veel rangemaks ning järelevalve nende täitmise üle täpsemaks, näiteks pidid erinevad protsessid olema varasemast veelgi paremini jälgitavad ja ka tagantjärele tõestatavad. BRC sertifikaadiga kinnitatud kvaliteedinõuetest on saanud Balbiino jäätise stabiilse kvaliteedi lahutamatu koostisosa ning oluline argument ekspordiläbirääkimistel. Meie soov pakkuda parimaid maitseeelamusi saab tugineda ainult kõrgeimale kvaliteedile,“ ütles AS Balbiino juhataja Kaido Salurand.

„Rotatsiooni korras töötavad audiitorid käivad ettevõttele oma hinnangut andmas kohapeal, isiklikult kõigega tutvudes. Balbiino seekordne, Rootsist pärit audiitor tunnustas meie paindlikkust ja kiiret reageerimist rangemaks muudetud nõuete elluviimisel. Inimlikul tasandil vaimustas teda meie töötajate pikaajaline lojaalsus ja pühendumine ettevõttele. Balbiino 17-aastase jäätisetööstuse töötajate keskmine staaž on 13 aastat,“ kommenteeris AS Balbiino juhataja Kaido Salurand.

AS Balbiino on ainus Eesti jäätisetootja, kellele on rahvusvaheline BRC (British Retail Consortium) toiduohutuse ja kvaliteedijuhtimise sertifikaat antud. Standardi täitmise tingimuseks on väga rangete kvaliteedinõuete järgimine eelkõige toiduohutuse vallas.

BRC sertifikaat hõlmab Balbiino jäätise ja toidujää tootmist. Sertifikaadi olemasolu kindlustab nii müüjale kui ka tarbijale ostetud kauba stabiilse kvaliteedi. AS Balbiino omab BRC sertifikaati alates 2006. aastast

AS Balbiino põhineb 100% Eesti kapitalil, kuulub NG Investeeringute gruppi ja annab tööd ligi 300 inimesele. Lisaks jäätise tootmisele tegeleb AS Balbiino külmutatud ja jahutatud toodetega. Balbiino impordib ja vahendab külmutatud köögivilju, marju, kulinaariatooteid, kala ja liha.

AS Balbiino turustab oma koduturul Balti riikides selliste nimekate külmutatud toiduaineid pakkuvate ettevõtete toodangut nagu: Farm Frites, Fritar, Bonduelle, Marjamaa talu, Dicogel, Vetrija, Saare Fishexport, Korv-Görans Kebab, Wilbo jt. Lisaks kuuluvad Balbiinole Culinare, Härmavilja ja Marine kaubamärgid.