Onu Eskimo jäätiste pakend

ROHEPÖÖRE BALBIINOS -
BALBIINO HOIAB JA LOOB JÄÄTISEKULTUURI

Suurima eestimaise jäätisetootjana oleme Balbiinos võtnud vastutuse hoida ja
luua jäätisekultuuri, tehes seda kolme olulise tegevuse kaudu.
Balbiino

VÄÄRTUSTAME
EESTI JÄÄTISETRADITSIOONE

Öeldakse, kes minevikku ei mäleta, elab tulevikuta.
Just seetõttu peame Balbiinos oluliseks hoida Eesti jäätisekultuuri ja -pärandit.
Nii aitame kaasa kogu Eesti kultuuri säilimisele,
sest ühe osa sellest moodustab justnimelt toidukultuur koos pärandiga.

Onu Eskimo jäätisesari

Onu Eskimo jäätisesari on Eesti jäätisekultuuri sümbol. Nimetatud jäätised on pühendatud Eesti esimesele jäätisetootjale Evald Roomale ehk Onu Eskimole, kes on üks silmapaistvamaid persoone kogu Eesti toidukultuuri ajaloos. Enamik eestlasi teabki vanameistrit just tema hüüdnime,
Onu Eskimo järgi.

Onu Eskimo jäätised on saanud inspiratsiooni Evald Rooma vanadest retseptidest. Eesti ühes armastatumas jäätisesarjas on põimunud jäätisetootmise pikad traditsioonid ja tänapäevased maitsed. Puhtast kodumaisest koorest valmistatud jäätises on tunda nii nostalgiat kui ka uueaegseid noote. Onu Eskimo jäätis ühendab põlvkondi. 

Eesti ainuke jäätisemuuseum

Eesti jäätiselegend Onu Eskimo pärandas Balbiinole nii oma jäätiseretseptid kui ka masinad, mida saab näha kodumaisele jäätisetootmisele pühendatud Eesti jäätisemuuseumis. Oleme Balbiino tehasesse üles pannud ekspositsiooni, mis tutvustab põnevat lugu nii Eesti jäätisetootmise ajaloost kui ka olulisematest sündmustest jäätisemaailmas – alates maailma esimese jäätise valmistamisest kuni viimaste jäätisetrendideni välja. Spetsiaalsed muuseumitunnid ja haridusprogrammid rikastavad laste teadmisi jäätisekultuurist ja -pärandist.

TOETAME KOHALIKKE
PIIMATOOTJAID

Puhas, kvaliteetne ja keskkonnasäästlik toit tuleb meie lähedalt. Sellepärast kasutame Balbiinos jäätise valmistamisel koort, mis pärineb kõrgetasemelistest E-Piima farmidest.

Meil on hea meel, et E-Piima farmides hoolitsetakse loomade heaolu ja farmi keskkonna eest – nii sees kui väljas. Sellistel farmidel on väike süsinikujalajälg, kuna sööta ei transpordita välismaalt, vaid kasvatatakse kohapeal.

Ostes koort E-Piima farmidest, panustame elu edendamisse ja töökohtade säilitamisse maal.

“Kodumaise tooraine kasutamine näitab suuresti toidutootja väärtuseid ja austust tarbija vastu.
Eesti tooraine on väga puhas ja värske – see on päris toit. Lühike tarneahel ja väiketootjate mentaliteet, et toodame toitu, mida ise sööme, on minu arvates parim kvaliteedi garantii.”

Kaja Piirfeld, 2020. aasta põllumees

PANUSTAME KESKKONNA HOIDMISESSE

Kui 1932. aastal viis Onu Eskimo esimese jäätisepartii Tartu laulupeole, müüdi sadakond jäätist maha vaid loetud minutitega. Nüüdseks on jäätiseturul toimunud aga suured muutused ning maitsev koorejäätis on tehtud kättesaadavaks igale eestlasele kogu aeg.

Igal aastal toodame Balbiinos ligi 30 miljonit jäätist, mis jätab jälje ka keskkonnale. Keskkonnamõjude vähendamiseks oleme Balbiinos viimastel aastatel astunud olulisi samme ja töötame iga päev, et leida maitsva jäätise tootmiseks keskkonnahoidlikumaid viise.

50% taaskasutatud materjalist
jäätisepakend

Onu Eskimo jäätisepakend jätab nüüdsest maailma poole väiksema jälje, sest on valmistatud 50% ulatuses taaskasutatud materjalist. Oleme Läänemere ja Skandinaavia piirkonnas esimene jäätisetootja, kes kasutab unikaalset pakendit, mis sündis koostöös kohaliku pakenditootja Estikoga.

Rohepööre Balbiinos. Ühes aastas kulub Onu Eskimo jäätistele 7000 kilogrammi pakendit. Kui sellest 3500 kilogrammi moodustab taaskasutatud materjal, jääb meil väga suur hulk esmatasandi plasti tootmata. Ostes Onu Eskimo jäätiseid, aitad koos meiega muuta maailma puhtamaks ja panustada materjalide ringlusesse!

Saadame tootmisjäägid ringlusesse

Toiduainetootjana oleme võtnud vastutuse vähendada toidujäätmeid nii palju kui võimalik. Ühes aastas suuname kuni 9 tonni tootmisjääke põllumajandussektorisse loomasöödaks, andes seeläbi tootmisjäägile uue elu.
Veel saadame ringlusesse kõik tootmises kasutatud plasti.

Vastutustundlik
veekasutus

Jäätise valmistajana kasutame tootmises väga palju vett nii toote sees kui ka seadmete pesemiseks. Viimased viis aastat oleme investeerinud spetsiaalsetesse tehnoloogiatesse ja seadmetesse, mis on võimaldanud meil ühe tonni jäätise tootmiseks kasutatavat veekogust vähendada tervelt 42%.

 

Rohepööre ja keskkonnasäästlikud valikud

Kliimamuutustega võitlemiseks tuleb meil kõigil anda panus CO2 jalajälje vähendamisesse ja seetõttu viisime ka meie sisse olulised energia kasutamise muudatused. Kogu meie tehase ja tootmise valgustus töötab energiasäästlikel LED-lampidel, misläbi vähendame oluliselt elektrikasutust.

Hoonete kütmiseks kasutame loodushoidlikumat gaasi ja suuname külma tootmisel tekkinud energia oma tarbevee soojendamiseks. Onu Eskimo jäätise hoiustamiseks kasutame säästlikke temperatuuri hoidvaid külmkambreid, mis võimaldavad meil elektrit paindlikult ja keskkonnasäästlikult kasutada.