Balbiino jäätiste ekspordikäive kasvas pea poole võrra!

Suurima kodumaise jäätisetootja Balbiino jäätiste ekspordikäive kasvas eelmisel aastal võrreldes eelnevaga 45 protsenti. Kõige enam mõjutas Balbiino ekspordikäivet müük naaberriikidesse: Soome, Lätti ja Rootsi.

„Balbiino eduka ekspordi võti peitub järjepidevuses ja sihikindlas töös.  Lisaks oleme Läti suunal arendanud välja uusi tooteid vastavalt turu eripäradele ja tarbijate eelistustele,” selgitas Balbiino turundusdirektor Enel Kolk.

Kõige enam, 65 protsenti, kasvas müügikäive Läti suunal, mille peamiseks põhjuseks on muutused eksporditavate jäätiste portfellis ja nende turunduskommunikatsioonis.

Balbiino Läti turule suunatud tooteportfelli lisandusid lätlastele tuntud ja armastatud kaubamärgi Baltais all toodetavad jäätised. Esmakordselt on Balbiino jäätised Lätis müügil kõigis suuremates kaubanduskettides.

Soome suunal ekspordikäibe suurenemise 45 protsendi võrra tagas leping Lidli Skandinaavia haruga, mis sõlmiti eelmisel aastal. Selle tulemusena on Balbiinos toodetavad jäätised eelmisest aastast alates saadaval kõigis Soome suuremates kaubanduskettides.  Balbiino kaubamärkidest võib Soome kauplustest leida kakaoküpsisega vanillijäätist Raks ja laevukesekujulist jäätist Boat. Balbiino jäätised on Soomes saadaval ka allhanketoodetena.

„Koostöö sai alguse pärast põhjalikke ja pikki läbirääkimisi ning nendepoolseid auditeid, mille läbisime märkimisväärselt kõrgete hinnangutega. On tavapärane, et läbirääkimised kettidega kestavad aastaid enne, kui jõuavad koostööni. Nii kestsid ka meie ettevalmistused esimeseks sissemüügiks pea kaks aastat,“ rääkis Kolk.

Ekspordikäibe tõusule Soome suunal andis tõuke ka sisenemine HoReCa sektorisse, mis tähendab, et nii mõneski hotellis, restoranis ja kohvikus pakutav jäätis on toodetud just Eestis Balbiino tehases. Balbiino ekspordikäibe suurenemisele aitas kaasa ka Rootsi turu avanemine.

Balbiino on ainus Eesti jäätisetootja, kelle kõik koorejäätised on valmistatud Eestis ja eestimaisest koorest. Balbiino on ka ainus Eesti jäätisetootja, kellel on BRC toiduohutuse ja kvaliteedijuhtimise sertifikaat. AS Balbiino põhineb 100% Eesti kapitalil, kuulub NG Investeeringute gruppi ja annab tööd ligi 300 inimesele.