Müügile jõudsid Eesti Vabariigi juubelijäätised

Balbiino tõi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul müügile nostalgilised Onu Eskimo vahvlikoonuses koorejäätised. Juubelijäätiste valikus on kolm erinevat maitset: kukekommi-, šokolaadi- ja vanilli. Uute jäätistega teeb Balbiino ka kingituse Eestile, muutes sel aastal kooliteed alustavate laste lasteaia lõpetamise ja esimese kooliaasta meeldejäävaks.

Balbiino turundusdirektor Enel Kolki sõnul on nad suurima jäätisetootjana võtnud südameasjaks Eesti jäätisetraditsioonide hoidmise ja edasi kandmise. “Onu Eskimo jäätis on kindlasti üks olulisimaid sümboleid Eesti jäätisetootmise ajaloos, mistõttu otsustati uued tooted pühendada ka vabariigi juubeliaastale. Omajagu nostalgiat ja helget mälestust lapsepõlvest pakub paljudele ka sarjas müügile tulnud kukekommimaitseline jäätis,” ütles Kolk.

Eesti riigi 100. sünnipäev annab võimaluse kõigile teha ja saada sünnipäevakingitusi. Kuna EV100 fookuses on noored ja lapsed, on ka jäätisetootja soov teha kingitus just riigi väiksematele kodanikele. “Sel kevadel kingime igale lasteaia lõpetavale lapsele spetsiaalselt Eesti Vabariigi juubeliks turule toodud Onu Eskimo jäätise. Kingitustega jätkame ka sügisel, mil kõik esimesse klassi astuvad lapsed saavad endale Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva teemalised nuputamisvihikud ja võimaluse osaleda võistlustel, mille auhindadeks on ekskursioonid jäätisemuuseumisse.”

EV100 turundus- ja kommunikatsioonijuhi Anneli Ohvril innustab  sarnaseid juubelitooteid turule tooma ka teisi ettevõtteid. Oodatud on kvaliteetsed tooted, mis aitaksid tähistada juubelit, jutustada lugusid Eesti saja-aastasest ajaloost, tänapäevast ja tulevikust. Onu Eskimo jäätisel on Eesti ajaloos oma kindel koht ja lugu ning see esindab ilmekalt vabariigi jäätisetööstuse kestvust ja püsivust.

Vaata videot kukekommijäätise valmimisest siin: https://youtu.be/9YD7n0VCfNw

Video alla laadimiseks: http://tinyurl.com/kgjuap7

 Balbiino on suurim kodumaine jäätisetootja ning ainus Eesti jäätisetootja, kelle kõik koorejäätised on valmistatud Eestis ja kodumaisest koorest. Balbiinol on ka ainsana Eesti jäätisetootjatest BRC toiduohutuse ja kvaliteedijuhtimise sertifikaat. AS Balbiino põhineb 100% Eesti kapitalil, kuulub NG Investeeringute gruppi ja annab tööd ligi 300 inimesele