AS Balbiino hakkas esimesena Eestis valmistama laktoosivaba koorejäätist

AS Balbiino hakkas esimesena Eestis valmistama ehtsast koorest laktoosivaba jäätist Albiino. Klassikaliselt vanillimaitseline koorejäätis on kahe kakaoküpsise vahel, nii jäätis kui ka küpsised on laktoosivabad.

 „Laktoosivaba Albiino sarnaneb maitselt ja tekstuurilt klassikalise vanillimaitselise koorejäätisega, sobides maiustamiseks kõikidele jäätisesõpradele. Tundsime, et on ülim aeg teha üks kodumaine ja mõnusalt koorene laktoosivaba jäätis, kuna veerand Eesti elanikest tegelikult ei talu laktoosi,“ ütles Balbiino turundus- ja kommunikatsioonijuht Enel Kolk.

AS Balbiino valmistab laktoosivaba jäätise ehtsast kodumaisest koorest, lõhustades koores sisalduva laktoosi ehk piimasuhkru. Laktoosivaba jäätist valmistatakse kontrollitud tootmiskeskkonnas, milles on välistatud toote kokkupuutumine laktoosiga. Balbiino Albiino jäätise laktoosivaba koostise on kinnitanud Soome teaduslabor.

Laktoosivaba koorejäätis Albiino (110 ml /56 g) on saadaval seitsmeses pakis.

AS Balbiino pakub laktoosivaba vanillijäätist ka 5-liitrises pakendis.

AS Balbiino on ainus Eesti jäätisetootja, kellel on BRC toiduohutuse ja kvaliteedijuhtimise sertifikaat. AS Balbiino põhineb 100% Eesti kapitalil, kuulub NG Investeeringute gruppi ja annab tööd ligi 300 inimesele. Lisaks jäätise tootmisele tegeleb AS Balbiino külmutatud toodetega. AS Balbiino impordib ja vahendab külmutatud köögivilju, marju, kulinaariatooteid, kala ja liha.