Balbiino avas jäätisemuuseumi

AS Balbiino tutvustas täna Eestis ainulaadset jäätisemuuseumi, mille avas 103-aastane jäätiselegend Onu Eskimo ehk Evald Rooma. Vastvalminud jäätisemuuseum ootab eelregistreerunud külastajaid alates augustist.  

„Balbiino jäätisemuuseumi on oodatud kõik huvilised tutvuma maailma ja Eesti jäätiselooga alates hiinlaste jäämaiustusest kuni Onu Eskimo pärandi ja koorejäätise võidukäiguni. Jäätisemuusemi loomist inspireeris nii Balbiino armastus jäätiste vastu kui ka aastaid tagasi loodud jäätise ajalootuba, mille eksponaadid leidsid auväärse koha ka vastavatud jäätisemuuseumis,“ ütles Balbiino turundus- ja kommunikatsioonijuht Enel Kolk.

Balbiino jäätisele pühendatud muuseumis saab tutvuda Eesti esimeste jäätisemasinatega, mis kuulusid Onu Eskimole, ning video vahendusel ka Balbiino jäätisetootmisega. Jäätise ajaloo sein annab ülevaate olulisematest sündmustest alates maailma esimese jäätise valmistamisest kuni Eesti viimaste jäätisetrendideni välja. Külastajaid ootavad mitmed põnevad interaktiivsed ja juba tuttavad uue vormi saanud mängud.

„Balbiino jäätisemuuseumi avamine on minu jaoks erakordselt tore sündmus, meelitades mind pärast kümmet aastat taas Tallinna tulema. Enda jäätisemasinate nägemine muuseumis tõi mulle meelde palju ilusaid mälestusi, samuti oli põnev näha enda nime Marco Pologa samal ajalooseinal,“ ütles jäätiselegend Evald Rooma.

Balbiino jäätisetehases asuv jäätisemuuseum (Viljandi mnt 26, Tallinn) on külastajatele avatud alates augustist iga kuu esimesel ja kolmandal kolmapäeval. Külastus tuleb eelnevalt registreerida Balbiino veebilehel. Jäätisemuuseumi külastamine on kõigile tasuta. Külastuste ajal tutvustab kohapealne giid muuseumi, selle eksponaate ja nende ajalugu ning annab ülevaate interaktiivsetest võimalustest, mida jäätisemuuseum pakub. Korraga pääseb muuseumi külastama maksimaalselt 25 inimest.

103-aastane Onu Eskimo ehk Evald Rooma alustas jäätise tootmist 1934. aastal, rajades Tartusse Eskimo jäätisetehase. Eskimo jäätisetööstus oli tollal ainukene sellelaadne suurtööstus Lõuna-Eestis, mis oli varustatud kõigi moodsamate elektriga töötavate külmutusaparaatidega. Balbiino jätkab Eestis Onu Eskimo alustatud jäätisetootmise traditsiooni, valmistades jäätist eestimaisest puhtast, värskest ja rammusast koorest. AS Balbiino on ainus Eesti jäätisetootja, kellel on BRC toiduohutuse ja kvaliteedijuhtimise sertifikaat. AS Balbiino põhineb 100% Eesti kapitalil, kuulub NG Investeeringute gruppi ja annab tööd ligi 300 inimesele. Lisaks jäätise tootmisele tegeleb AS Balbiino külmutatud ja jahutatud toodetega. AS Balbiino impordib ja vahendab külmutatud köögivilju, marju, kulinaariatooteid, kala ja liha.

Valmistame rõõmu