Balbiino loob 2023.a noorte laulu- ja tantsupeo auks uue jäätise

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus ja Balbiino sõlmisid koostööleppe, mille järgi on järgmisel suvel toimuva XIII noorte laulu- ja tantsupeo ametlik jäätisepartner Balbiino.

AS Balbiino turundusdirektori Anne Tääkre ütleb, et jäätisetootjale on suur rõõm olla 2023. aasta laulu- ja tantsupeo jäätisepartner ja rõõmustada kõiki laulu- ja tantsupeolisi väsitavate proovi- ja kontserdipäevade ajal kosutavate magustoitudega.


„Meil on kavas luua spetsiaalselt noorte laulu- ja tantsupeo “Püha on maa” auks ka üks uue maitsega jäätis,“ ütleb Tääkre ja selgitab:“Uue jäätise maitse valivad peol osalejad ise kolme erineva variandi vahel, aga otsustajate sekka pääsemiseks on vaja veidi vaeva näha ja osaleda Laulupeo- ja Tantsupeo Sihtasutuse ja AS Balbiino poolt korraldataval mängul sotsiaalmeedias,” ütles AS Balbiino turundusdirektor Anne Tääkre.

Mängus osalemiseks kirjutage pidu@balbiino.ee mõne lausega, kes te olete ja miks just teie peaksite jäätise valima. Samuti ootame ühte toredat pilti teie kollektiivist mõnes kodukoha kõige erilisema puu, jõe, järve, silla või muu ilusa paiga juures. Pildid on oodatud aadressile pidu@balbiino.ee
Kõige enam kõnetanud ja temaatilisema avalduse autoriks olnud koor või tantsugrupp saab valida uue jäätise maitse.

Meil on hea meel, et just Balbiino on laulu- ja tantsupeo jäätisepartner, sest just nemad on Eesti esimese jäätisemeistri Evald Rooma pärandi kandjad, kelle jäätist 1932. aastal esmakordselt ka Tartu laulupeol pakuti. Nüüd jääb üle vaid rõõmustada, et Balbiino ja laulupidu on taas kokku saanud,” ütles Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse teabejuht Sten Weidebaum.

Anne Tääkre lisas, et Balbiino väärtused on meisterlikkus, oma ja rõõm!
“Valmistame jäätist kodumaistest koorest, teeme oma tööd meisterlikul tasemel ja puhas rõõm on see, mida tarbijad meie jäätisega kaasa saavad! Need väärtused on seotud ka meie laulu- ja tantsupeo kultuuriga.”

Peale vanade traditsioonide au sees hoidmise on Balbiino teinud olulisi samme ka keskkonnamõjude vähendamiseks. Onu Eskimo ja Balbiino sarja jäätisepakendid on valmistatud 50% ulatuses taaskasutatud materjalist.

Noorte laulu- ja tantsupidu “Püha on maa” toimub 30. juunist kuni 2. juulini 2023 Tallinnas.